Stav: ženatý, dvě děti
Vzdělání: vyšší odborné stavební
Koníčky: pěší turistika, závodně dráhové automodelářství
Politické působení: člen KDU-ČSL

Proč kandiduji?

V Soběslavi žiji od narození a jsem přesvědčen o tom, že je to dobré místo k prožití celého plnohodnotného života. Za poslední dekády se město ve svém rozvoji posunulo hodně dopředu. Je tedy na čem stavět, nicméně neustále je co zlepšovat.  

V roli zastupitele bych chtěl zúročit své životní a odborné znalosti a zkušenosti. Nejbližší je mi problematika stavebnictví, ve kterém se aktivně pohybuji již od studií na střední škole. Proto bych se chtěl věnovat tématům investic a rozvoje města, bytové a rodinné výstavbě, dopravě ve městě a v neposlední řadě veřejnému prostoru a zeleni. Prostor, ve kterém chceme žít, bychom si měli mít možnost sami spoluutvářet, ale zároveň se o něj i starat. A to jak ve vlastním městě, tak v jeho okolí.

Během své profesní činnosti neustále komunikuji s klienty, zhotoviteli staveb, zástupci obcí, úřady. Se všemi se během realizace každého projektu a stavby musíme domluvit na technickém, ekonomickém, časovém i legislativním řešení stavby, prostě docílit souladu. Vzájemná komunikace a spolupráce je zásadní pro úspěch při jakékoli činnosti. Tyto návyky a zvyklosti bych uplatnil i v pozici zastupitele. Jsem nekonfliktní až konzervativní člověk, ale za svými názory si dokážu stát.